2 شاپ می 1 ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
logo-samandehi https://www.uplooder.net/

كد ساعت و تاريخ

تور ترکیه
املاح موجود در آب و استفاده برای کولرهای آبی

املاح موجود در آب و استفاده برای کولرهای آبی


املاح موجود در آب و استفاده برای کولرهای آبیاطلاعات راجع به آب و کولر


1- هر 1000 لیتر آب 800 گرم املاح دارد .


2- کولرها باید سایبان 2 برابر داشته باشند تا از تغلیظ و تبخیر آب جلوگیری شو خصوصا در قسمت غرب اداره کل هواشناسی که از 3 بعد از ظهر تا 7 شب در فصل تابستان گرما عمودی می تابد باید سایبان را بر حسب زاویه تابش خورشید نصب نمود.


3- با گردش آب و ماندگاری آب در کولر باعث ازدیاد املاح شده .


4- هر چه ماندگاری آب در ظرف ته کولر زیاد باشد و تعویض نشود باعث غلظت بیشتر آب و ازدیاد املاح در آب می شود و تشکیل کریستال در قسمتهای مختلف می گردد.


5- بعد از ظهر که دما زیاد است و زاویه تابش خورشید بالاست سبب شده تا آب کولرها بیشتر بخار شود و هر چه آب بیشتر بخار شود غلظت املاح بیشتر شده و باعث شوره زدن در پوشال های کولر می گردد برای مثال آبی که کتری می جوشد ته کتری املاح بیشتری ته نشین می شود .


6- تنها راه چاره تعویض هر روز آب کلر در مناطقی که در صد املاح آب زیاد است و کولر زیاد شوره می زند است، راه دیگر نصب لوله های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند همیشه زیر آب ( Blow down ) کلر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر ذخیره شود .


7- ماندگاری بیش از حد آب در کف مخزن کولرها باعث تغلیظ آب کولر شده و این تغلیظ سبب شده تا کریستال های نمکی در اطراف کولر و پوشال های آن بچسبد و مانع از سرد شدن گردد.


8- چون ماندگاری آب در کف کولر باعث تغلیظ می شود ، تنها راه جلو گیری از ماندگاری زیاد آب در محفظه کف کولرهاست، خصوصا در مناطقی مثل فرودگاه شیراز که در صد غلظت آب خیلی بالا است باید مرتب آب را تعویض نمود.


9- قرار دادن گلوله های نمکی شوره گیر در کف کولرها هیچ اثری در کاهش تغلیظ آب کولر ندارد و مقرون به صرفه نیست و هیچ فایده ای ندارند.


10- فقط آب مقطر است که املاح ندارد و شوره نمی زند .


* در حقیقت کولرهای آبی هم به نوبه خود آب زیادی مصرف می کنند ف هر چه از مصرف کولرهای آبی کم شود صرفه جویی است در مصرف آب .


* قدر آب این اکثیر گرانبها را بدانید تا در آینده دچاد کمبود آب نشویم .


* پیش بینی می شود که در ۱۰۰ سابل آینده بجای کشورهای صادر کننده نفت کشورهای صادر کننده آب به میدان میدان خواهندآمد.